Projekt „Naša mala knjižnica“

20.2.2023.

U pedagoškoj godini 2022./2023. naš dječji vrtić se uključio u međunarodni projekt „Naša mala knjižnica“.

Projekt „Naša mala knjižnica“ usmjeren je na promicanje čitanja među djecom i stalno povećanje i razvoj dječje publike i to zanimljivim i poticajnim aktivnostima prilagođenim njihovu uzrastu. Odabrana književna djela potiču na čitanje uz promišljanje, stvaraju aktivne čitače koji razmišljaju, analiziraju i počinju drukčijim očima gledati svijet oko sebe. Kako bi ispunio svrhu, projekt nudi moderne slikovnice priznatih autora. Uz šest slikovnica dolaze i tematske kreativne knjižice koje zanimljivim zadacima i likovnim izazovima  potiču djecu na stvaranje i izražavanje, razvoj svijesti o sebi i svojoj okolini, stvaranje vlastitog mišljenja.

Knjige koje čitamo unutar ovog projekta:

Jana Bauer, Peter Škerl: Kako zagrliti ježa

Biljana Crvenkovska, Vane Kosturanov: Nevidljiva kuća

Kaisa Happonen, Anne Vasko: Bruna i borovnica

Lilia: Plava patka

Andreja Peklar: Tisuću ptica

Piret Raud: More

Do sad su djeca iz vrtićnih skupina sudjelovala u projektu s četiri slikovnice (Kako zagrliti ježa, Nevidljiva kuća, Bruna i borovnica i Plava patka). Razne aktivnosti koje su odgojiteljice provodile u svojoj skupini s djecom možete pogledati u fotografijama ispod.