U srijedu, 19. travnja djeca svih vrtićnih skupina bila su u posjeti reciklažnom dvorištu – Arburoža. Dočekali su ih ljubazni djelatnici komunalnog poduzeća uz čiju su pratnju djeca razgledala čitavo reciklažno dvorište. Tako su se naša djeca upoznala s razvrstavanjem otpada i završnim procesom prešanja otpada (papira i plastike). Također, djelatnici su im pokazali postupak odvoza otpada s kamionima na terenu. Osnaženi novim spoznajama djeca će sigurno biti poticaj odraslima iz svoje okoline o odgovornijem odnosu prema okolišu i kvalitetnijem zbrinjavanju otpada.

Djeca su se na kraju susreta razveselila sokovima i slatkišima kojima su ih djelatnici reciklažnoga dvorišta počastili. Od srca zahvaljujemo djelatnicima Arburože na gostoprimstvu.