U srijedu, 17. svibnja naš dječji vrtić sudjelovao je na 19. Olimpijskom festivalu dječjih vrtića Ličko-senjske županije koji je održan u Gospiću u Gradskoj sportskoj dvorani u organizaciji Dječjeg vrtića “Pahuljica” iz Gospića.

Na festivalu je sudjelovalo šest dječjih vrtića sa oko 200 djece. Djeca su se natjecala u  5 disciplina – trčanje 50m, štafeta 4x25m, skok u dalj, bacanje loptice i mali nogomet.

Naši mali olimpijci su osvojili sljedeće medalje:

• trčanje (djevojčice) – Doris Jeličić, 2. mjesto
  • štafeta (djevojčice) – Eleonora Bačić, Rita Vidas, Marija Smojver i Hana Šuljić, 1. mjesto
  • skok u dalj (djevojčice) – Hana Šuljić, 3. mjesto
  • skok u dalj (dječaci) – Gabriel Bišof, 1. mjesto
    .                                 – Daris Rizvić, 3 mjesto
  • bacanje loptice (djevojčice) – Tena Kustić, 3. mjesto
  • nogomet (dječaci) – 3. mjesto

Ove godine nisu isticani pojedinačni uspjesi djece već samo ukupan  uspjeh,  a naš dječji vrtić u ukupnom poretku osvojio je odlično 2. mjesto! Uz odlično raspoloženje, sretni i ponosni na sve naše olimpijce vratili smo se kući svatko sa svojom medaljom i zahvalnicom za sudjelovanje.