U srijedu, 7. lipnja 2023. godine, u 10 sati na Trgu Loža, u gradu Novalji naš dječji vrtić  organizirao je prikupljanje sredstava za projekt „Škole za Afriku“.  Na izložbenom štandu prodavale su se oslikane platnene torbe koje su djeca oslikavala zajedno sa svojim odgojiteljicama. Prodajom torbi prikupili smo novčani doprinos koji ćemo poslati Unicef-u za školovanje djece u Etiopiji. Veliko hvala svima koji su se odazvali ovoj akciji!

Sudjelovanjem u programu podržavamo ostvarenje prava djece afričkog kontinenta na obrazovanje, uz istodobno očuvanje njihova dostojanstva i osiguravanje prilike svojoj djeci da odrastu u samosvjesne i socijalno osjetljive mlade ljude s kvalitetnim sustavom vrijednosti i uspješnim temeljima za daljnje cjeloživotno obrazovanje.