Zimske aktivnosti

Potaknuti dolaskom hladnog vremena odlučili smo stvoriti pravi zimski ugođaj u našoj skupini. Razgovarali smo o hladnoći, ledu i snijegu, te nastojali zimske uvjete preslikati i u prostore dječjeg vrtića. Čari zime djeca su istraživala i spoznala kroz razne likovne i istraživačko-spoznajne aktivnosti i pritom vježbala svoje motoričke vještine. Izradili smo umjetni snijeg miješanjem sode bikarbone i pjene za brijanje koja je djecu podsjećala na snijeg. Od umjetnog snijega izrađivali su grude, snjegoviće te iglu. Uz pomoć hvataljki djeca su sa zaleđenim kockicama leda odigrali natjecateljsku igru, uočavala promjene na ledu dodavanjem boje, a najviše im se svidjelo dodirivanje leda i njegovo manipuliranje.Djeca su spoznala koliko je zapravo led hladan te su proučavala koliko mu je potrebno da se otopi. Svakodnevno su se provodile likovne aktivnosti u kojima djeca najviše uživaju, a što su sve marljive ručice izradile možete pogledati u našoj galeriji😊.

Odgojiteljice: Anita i Marina