Dan planeta Zemlje obilježava se 22. travnja kako bi se jačala svijest ljudi prema prirodnom okolišu. Različitim događanjima i akcijama nastoji se skrenuti pozornost ljudi na opasnost koja prijeti životu na Zemlji zbog porasta globalnog onečišćenja te ih potaknuti da osvijeste problem zagađenja okoliša.

Povodom obilježavanja Dana planeta Zemlje, naš dječji vrtić imao je akciju sadnje cvijeća ispred dječjeg vrtića.  Aktivnostima sadnje biljaka nastojali smo kod djece razviti ljubav prema prirodi, ali i osjećaj odgovornosti i brige za bilje i očuvanje prirode.

Veliko hvala našim roditeljima i djelatnicima Arburože d.o.o. na donacijama sadnica uz pomoć kojih ćemo našu djecu od malih nogu učiti odgovornim ponašanjem prema prirodi pa tako i prema cvijeću.

„Djeca se dive mogućnostima koje nudi priroda, prirodno su sklona otkrivanju malih životinja, biljaka, vode i zemlje. Izvrstan način za podučavanje svoje djece životnom ciklusu biljke, brizi koju joj moraju pružiti, a što je najvažnije, umijeću strpljenja je bavljenje vrtlarstvom“.