Povodom Svjetskog dana činjenja dobrih djela koji se obilježavao 16. travnja ove godine, naš dječji vrtić je u suradnji s Osnovnom školom A. G. Matoš u Novalji organizirao humanitarnu akciju prikupljanja školskog pribora za djecu Petrinje. Zajedničkom suradnjom djece, roditelja i odgojitelja, prikupljene donacije dostavili smo Crvenom križu u Pagu. Djelatnica Crvenog križa djeci je ukratko objasnila djelokrug rada. Za uspomenu, djeca su dobila na poklon slikovnicu Hrvatskog Crvenog križa „Drvo dobrih djela“.

Sudjelovanjem u ovoj akciji djecu učimo suosjećati s drugima, razvijamo empatiju i brigu za bližnje. Vjerujemo da će i sami motivirati svoju okolinu da više pomažu jedni drugima. Svoj djeci koja će dobiti novi školski pribor želimo uspješan nastavak školske godine!