Od 2.- 6. listopada u skupini smo obilježavali Dječji tjedan uz aktivnosti dječjih prava. Djeca su kroz cijeli tjedan u jutarnjem krugu promišljala o svojim pravima. Sve smo bilježili kako bi ih objedinili. Izrazito dosjetljivi i razmišljajući o onome što smiju ili ne stvorili smo nove izjave koje smo usvojili tijekom tjedna i izvisili na vidljivo mjesto. Svoja su prava potkrijepili crtežima razvijajući maštu i finu motoriku. UN-ova dječja prava smo ispisali na engleskom i hrvatskom jeziku. Djeca su time obogatila svoj rječnik i pravilan izgovor. Children’ right panoom starija djeca iz skupine izlijepila su dječja prava u obliku srca.

Likovnim izričajem, otiskom ruku u temperi na popodnevnom odmoru uobličila su pano.

Odgojiteljice: Marina Badurina i Anita Badurina-Tomić