Dječji tjedan u Novalji 2024.

3.10.2024.

Ljubav djeci prije svega!

Dječji tjedan – je tradicionalna godišnja akcija i aktivnost posvećena djeci koja se obilježava od 1953. godine. Uvijek se održava u prvom punom tjednu listopada i traje sedam dana.

Ciljevi Dječjeg tjedna su usmjeriti pozornost najšire javnosti prema ostvarivanju prava, potreba i aktivnosti s djecom i za djecu. Organizirati posebne i prigodno odabrane igre, priredbe i stvaralačke aktivnosti djece i za djecu, pokrenuti nove akcije od šireg značaja za razvoj, odgoj i dobrobit djece, poticati volonterski društveni i stručni rad odraslih s djecom, te aktivnu participaciju djece u aktivnostima lokalne zajednice i šire.

Moto Dječjeg tjedna Ljubav djeci prije svega!

Pozivamo vas da se uključite u obilježavanje Dječjeg tjedna koji će započeti 7. listopada i trajati do 11. listopada 2024. godine.

Svečano otvorenje Dječjeg tjedna će se održati u ponedjeljak, 7. listopada u 17:00 sati u Centru za kulturu Grada Novalje.

Pripremili smo brojne radionice za djecu ali i za odrasle te vas srdačno pozivamo na sudjelovanje.

Veselimo se vašem dolasku!