Tijekom siječnja naša odgojna skupina obrađivala je slikovnicu i radni materijal “Kako zagrliti ježa”. Djeci jež nije nepoznata životinja jer obitava u našem životnom prostoru te su se susreli i s morskim i sa šumskim ježom. Slikovnicu smo čitali i prepričavali više puta, a dodatno smo pročitali i slikovnicu “Ježeva kućica” i “Nezadovoljni jež”. Oponašali smo likove iz priče. Pjevali smo pjesmicu s pokretima “Boc boc iglicama” te ispunjavali “Kreativnu knjižicu”. Djeca su se i likovno izražavala na temu pa su tako nastali raznovrsni ježići od glinamola i papira te otisaka dječjih ručica. Na našem igralištu iscrtali smo poligon iz “Kreativne knjižice” kredom u boji a djeca su pokretima oponašala likove iz priče. Trenutno razmišljamo kako napraviti: spravu za “grljenje” ježa, likove iz priče (štapne lutkice) za kazalište lutaka i maske za lice.

Odgojiteljice: Karmen Šuljić-Supić i Marina Badurina