Možemo reći da postoje različite vrste ljubavi, ali isto tako vjerujemo da se možemo složiti oko jednoga – ljubav nas pokreće, kakva god ona bila. Odnosi koje dijete konstruira i održava vrlo su važan dio djetetova cjelokupnog razvoja. Djeca u prijateljskim odnosima ali i odnosima sa starijima, uče kako postati tolerantnija, razvijaju samopoštovanje, usvajaju pravila, donose odluke, uče dijeliti i dogovarati se. Kroz razgovor s djecom došli smo do pojma ljubavi koji ponajprije podrazumijeva onu prema njihovim roditeljima, a koja se ogleda u lijepim djelima kojima će tu ljubav iskazati. Djeca su prigodno taj dan izradila ruže od papira te srca koje su odlučili pokloniti svojim mamama i tatama.

Odgojiteljice: Katica Zubović i Elvira Dabo